KOMUNIKAT

| 19 mar 2015  20:12 | komentarzy 6

Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP na posiedzeniu 2 marca 2015 roku podjęło jednogłośnie decyzję o zmianie redaktora naczelnego i podziękowaniu Panu Redaktorowi Henrykowi Zagańczykowi za pełnienie społecznej funkcji redaktora naczelnego portalu „dziennikarzerp.org.pl”.

Utworzenie portalu, jego prowadzenie przez ponad dwa lata, jest niezaprzeczalnym dorobkiem Redaktora Henryka Zagańczyka. Z tego tytułu Prezydium wyraża mu serdeczne podziękowanie i przekazuje wyrazy uznania za trud jaki Pan Redaktor włożył w to wspólne dzieło, które ma służyć naszemu Stowarzyszeniu.

Prezydium uznało, że portalowi trzeba nadać inną formułę i wykorzystać ten ważny nośnik przede wszystkim dla prezentacji spraw stowarzyszenia i środowiska dziennikarskiego.

Mamy też nadzieję, że jednak na portalu nie zabraknie Henryka Zagańczyka. Liczymy, że będzie stałym autorem poczytnego bloga.
Obsługa techniczna portalu pozostaje bez zmian.

Jerzy Domański
Przewodniczący
Zarządu Głównego
Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

Komentarze

komentarzy 6 do “KOMUNIKAT”

  1. Marek Książek
    sobota, 21 - mar - 2015, godz. 09:42

    Jako przedstawiciel oddziału SDRP w Olsztynie chciałbym również serdecznie podziękować red. Henrykowi Zagańczykowi za redagowanie portalu i jeszcze raz wyrazić ubolewanie, że tak niewielki był mój (jak i kolegów z Olsztyna) udział w tworzeniu tej strony. Henryku, wykonałeś kawał dobrej roboty!

  2. Henryk Zagańczyk
    sobota, 21 - mar - 2015, godz. 14:57

    Mareczku! Dziękuję, Twoje słowa budują! I
    zagrzewają do dalszych działań. Nadejdzie jeszcze czas – nie całkiem umarłem!
    Zaproszę Cię na FB!
    Henryk

  3. Marek Książek
    niedziela, 22 - mar - 2015, godz. 12:56

    Heniu, zatem czekam na FB…

  4. adam
    środa, 25 - mar - 2015, godz. 16:29

    szkoda red. Zagańczyka – miał za bardzo własne poglądy sprzeczne z szefem, który z tej samej branży ale młodszej>

  5. Tadeusz
    czwartek, 26 - mar - 2015, godz. 11:33

    Czyżby interes środowiska przeważył?
    A gdzie misja szerzenia ogólnie pojętej edukacji kulturalnej, gdzie podziała się rola kształtowania gustów ? Szkoda!!!
    Oczywiście sprawy środowiska są istotne ale przecież dziennikarze mają ważniejszą rolę do spełnienia, o czym red. Zagańczyk starał się pamiętać.

  6. henryk
    wtorek, 31 - mar - 2015, godz. 14:01

    Drodzy Panowie: Adamie, Tadeuszu. Nad „rodziną” zawsze czuwa Godfather, i poszczególni „ojcowie chrzestni”. A nie prawo i sentymenty.Francis Ford Coppola miał rację! Dziękuję, niebawem zaproszę…
    henz

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...