Gruszki za 2017 rozdane

| 21 maj 2018  20:35 | Jeden komentarz

Do reprezentowania Syndykatu w sprawach majątkowych upoważniony jest Przewodniczący działający wspólnie z Członkiem Zarządu lub Członek Zarządu i Skarbnik wspólnie. W sprawach niemajątkowych do reprezentowania Syndykatu jest upoważniony samodzielnie każdy z Członków Zarządu.

Honorowa Złota Gruszka powędrowała do Ryszarda Niemca, w uznaniu za wierność podstawowym zasadom dziennikarskiej profesji, potwierdzoną milionami słów zawartych w jego reportażach i felietonach w ciągu ponad półwiecza jego pracy w tym zawodzie, za niezmienną pasję i chęć zajmowania się wieloma sprawami wymagającymi naprawy – drobnymi i wielkimi, za to, że ciągle jest z nami, Swoimi Czytelnikami. Laudację wygłosił prof. Leszek Rafalski.

Laur Złotej Gruszki otrzymał Marek Balawajder, redaktor rozgłośni Radio RMF FM, w uznaniu za stworzenie najlepszej w Polsce szkoły reportażu śledczego, niestrudzonemu tropicielowi nieprawości w życiu społecznym i gospodarczym współczesnej Polski, filarowi sukcesów najchętniej słuchanego w Polsce Radia RMF FM, a dzięki pracy Jego i Jego zespołu – radia najczęściej cytowanego, zwłaszcza jako pierwsze źródło informacji o ważnych w kraju wydarzeniach. Laudacje wygłosił Tadeusz Sołtys, Prezes Radia RMF FM.

Zieloną Gruszkę otrzymała natomiast Maria Mazurek, redaktor Gazety Krakowskiej, W uznaniu za to, że w ciągu nieco ponad 7 lat pracy w Gazecie Krakowskiej stała się dziennikarką znaną i cenioną, jako autorka wielu interesujących wywiadów, zwłaszcza dotyczących spraw zdrowia i medycyny, a także kilku świetnych książek, bardzo dobrze przyjętych przez czytelników oraz ludzi nauki. Przyznana Jej przez Kapitułę Nagrody – Zielona Gruszka ma coraz bardziej dojrzały – złocisty kolor. Laudacje wygłosił Jerzy Sułowski, redaktor naczelny Gazety Krakowskiej.

W czasie uroczystości został również wyróżniony redaktor, który zasłużyli się w szczególny sposób dla miasta Krakowa i społeczeństwa. Decyzją Prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego odznaczony został medalem Honoris Gratia red. Andrzej Matusiak.

We wstępie do Uroczystości moderator (Rafał Jędrzejczyk), powitał znakomitych Gości, wśród nich byli między innymi: Kazimierz Barczyk (Sejmik Województwa Małopolskiego), Jacek Majchrowski (Prezydent Miasta Krakowa), Andrzej Kulig (Vice Prezydent Miasta Krakowa), Janusz Paluch (Biblioteka Kraków), ks. Adam Boniecki (Laureat Złotej Gruszki, Redaktor Senior Tygodnika Powszechnego), o. Leon Pokorski (Duszpasterz i Kapelan Stowarzyszenia Dziennikarzy RP), Przemysław Bolechowski (Prezes Zarządu Radio Kraków S.A.), Bogdan Wasztyl (dyrektor krakowskiego ośrodka TVP S.A.) przedstawiciele krakowskich szkół wyższych, przedstawicieli duchowieństwa, przedstawiciele partnerów – Krakowskich Wodociągów, Miejskiego Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o., Miejskiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A., Placu Targowego Stary Kleparz, przedstawicieli mediów – prasy, radia i telewizji.

Po gali wręczenia Nagród zebrani goście przeszli do Sali Restauracyjnej Klubu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Pod Gruszką, gdzie trwały rozmowy kuluarowe i dalsze przyjmowanie gratulacji i życzeń przez laureatów. Następnie laureaci pokroili uroczyście tort, którym obdarowali zaproszonych gości.

 

Tekst: Ireneusz Michał Hyra, foto: Leszek Marmon

Więcej: http://sdrp.eu/news_20180510.html

Komentarze

Jeden komentarz do “Gruszki za 2017 rozdane”

  1. x
    czwartek, 31 - maj - 2018, godz. 22:12

    Matusiak, a nie Matysiak.

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...