Dziennikarze wśród nagrodzonych przez Urząd Patentowy RP 

| 17 gru 2018  18:57 | Brak komentarzy

rezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicja Adamczak ogłasza nagrodzonych w VI edycji konkursu na informację medialną

14 grudnia 2018 roku w kinie Iluzjon w Warszawie Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, dr Alicja Adamczak wręczyła nagrody laureatom organizowanych konkursów na informację medialną i krótki film (VI edycja), plakat oraz prace naukowe z zakresu ochrony własności intelektualnej (XVI edycja). Tegoroczna edycja konkursów organizowanych przez Urząd Patentowy RP była wydarzeniem ogólnokrajowym, obejmującym wiele środowisk i stanowiła akcent wieńczący obchody jubileuszowe upamiętniające 100. rocznicę ochrony własności przemysłowej na ziemiach polskich, ustanowienia Urzędu oraz zawodu rzecznika patentowego.

„Prace naukowe, projekty plastyczne, twórczość dziennikarska oraz filmowa, odwołujące się do szerokiego kontekstu cywilizacyjnego, kulturowego i gospodarczego związanego z własnością intelektualną, stanowią wymierny rezultat każdej edycji konkursów. Wysoki i stale rosnący poziom zgłaszanych prac konkursowych dowodzi jednocześnie, że dostrzeganie relacji pomiędzy ochroną dorobku intelektualnego a funkcjonowaniem współczesnego społeczeństwa może być bardzo wartościową inspiracją dla opisu naukowego, artystycznego i medialnego poświęconego nowym zjawiskom oraz tendencjom wiążącym się ze sferą ochrony wartości niematerialnych” – powiedziała dr Alicja Adamczak, Prezes Urzędowego RP.

W VI edycji konkursu na informację medialną o tematyce ochrony własności intelektualnej, w tym przemysłowej Jury Urzędu Patentowego przyznało nagrody i wyróżnienia 11. dziennikarzom. Wszyscy otrzymali dyplomy, upominki i nagrody pieniężne. Celem Konkursu na informacje medialną jest upowszechnianie wiedzy oraz podnoszenie świadomości społecznej, w tym przede wszystkim przedsiębiorców oraz instytucji otoczenia biznesu, o ochronie własności przemysłowej oraz znaczenia tej problematyki dla rozwoju innowacyjności i kreatywności, zwłaszcza w działalności gospodarczej w Polsce.

Laureatami zostali:

  • Szymon Cydzik – za artykuły opublikowane na stronie internetowej www.rp.pl;
  • Aleksandra Dziadykiewicz – za audycje wyemitowane na antenie Radia TOK FM, w cyklu Raport Gospodarczy;
  • Krzysztof Michalski – za audycje wyemitowane na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia;
  • Krzysztof Tomaszewski – za artykuły opublikowane na łamach Dziennika Gazety Prawnej;
  • Dorota Zawiślińska – za cykl artykułów opublikowanych na łamach Pulsu Biznesu.

Wyróżnienie odbiera Jerzy Byra, redaktor naczelny „Prestiżu – relacje gospodarcze”

Wyróżnienia otrzymali:

  • Jerzy Byra – za artykuły opublikowane na łamach magazynu Prestiż;
  • Michał Dobrołowicz – za audycję wyemitowaną na antenie Radia RMF FM, Wszystko w temacie;
  • Hanna Fedorowicz – za artykuły opublikowane na łamach Dziennika Gazety Prawnej oraz portalu Gazeta Prawna.pl;
  • Anna Górska-Micorek – za cykl artykułów opublikowanych na łamach Lounge Magazyn;
  • Małgorzata Kłoskowicz – za cykl artykułów opublikowanych na stronie internetowej Uniwersytetu Śląskiego;
  • Kazimierz Netka – za artykuły opublikowane na łamach gazety internetowej netka.gda.pl.

Nagrodzeni dziennikarze w towarzystwie dr Alicji Adamczak, Prezes Urzędu Patentowego RP

Komentarze

Pozostaw komentarz:





  • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

    legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
  • POLECAMY

    Dziennikarz Olsztyński 4/2023  
    BEZPIEKA WIECZNIE ŻYWA Trafiamy na książkę Jacka Snopkiewicza „Bezpieka zbrodnia i kara?”, wydaną wprawdzie przed trzema laty, ale świeżością tematu zawsze aktualna. „Bezpieka” jest panoramą powstania i upadku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, urzędu uformowanego na wzór radziecki w czasach stalinizmu.

    Więcej...


    Wojciech Chądzyński: Wrocław, jakiego nie znacie Teksty drukowane tutaj ukazywały się najpierw w latach 80. ub. wieku we wrocławskim „Słowie Polskim”, nim zostały opublikowane po raz pierwszy w formie książkowej w 2005 roku.

    Więcej ...


    Magnat prasowy, który umarł w nędzy 17 grudnia 1910 roku ukazał się w Krakowie pierwszy numer Ilustrowanego Kuryera Codziennego – najważniejszego dziennika w historii polskiej prasy. Jego twórca – pochodzący z Mielca – Marian Dąbrowski w okresie międzywojennym stał się najpotężniejszym przedsiębiorcą branży medialnej w Europie środkowej.

    Więcej ...


    Olsztyńscy dziennikarze jako pisarze Niezwykle płodni literacko okazują się członkowie Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia. W mijającym roku ukazało się sześć nowych książek autorów z tego grona. Czym mogą się pochwalić?

    Więcej ...



    Wyścig do metali rzadkich Niedawno zainstalowany w Warszawie francuski wydawca Eric Meyer (wydawnictwo o dźwięcznej nazwie Kogut) wydał na przywitanie dwie ciekawe pozycje, z których pierwszą chcemy przedstawić dzisiaj. To Wojna o metale rzadkie francuskiego publicysty Guillaume Pitrona, jak głosi podtytuł Ukryte oblicze transformacji energetycznej i cyfrowej.

    Więcej...

     

  • RADA ETYKI MEDIÓW

  • ***

    witryna4
    To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

    Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

    ***

  • PARTNERZY

    infor_logo


  • ***

  • FACEBOOK

  • ARCHIWUM

  • Fundusze UE

    Komitety Monitorujące Reprezentacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest pełnoprawny, członkiem Komitetów Monitorujących programy krajowe i programy regionalne. Aby wypełnić wszystkie wymogi postawione przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy podajemy skład poszczególnych Komitetów Monitorujących.

    Więcej...