Dziennikarze na spływie. Ach, cóż to był za rejs!

| 10 Wrz 2014  20:34 | Brak komentarzy

DSC_1101

Zaledwie kilkanaście osób skorzystało w oferty wyjazdu na spływ pontonami Nysą Kłodzką. Niech więc żałują ci, którzy zostali w domach i nie przeżyli pięknej przygody. Moc niezapomnianych wrażeń mają za to ci, którzy zdecydowali się na spływ, zorganizowany przez firmę Rafting Bardo dla członków Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk oraz ich rodzin. Redaktor Stanisław Wolny na spływ zaprosił także członków Młodzieżowej Wszechnicy Dziennikarskiej.


Przepłynięcie prawie 15-kilometrowej trasy z Młynowa przez Podytnie, Morzyszów, Opolnicę do przystani przy ulicy Grunwaldzkiej w Bardzie zajęło nam około 3 godzin. Podczas spływu musieliśmy zmierzyć się z rwącym nurtem rzeki oraz uważać na wystające z wody kamienie. W Opolnicy czekała nas kolejna przeszkoda: jaz wodny, w pobliżu elektrowni wzniesionej w 1921 roku.

Nikt jednak nie narzekał na trudy. Z ochotą zabraliśmy się do przenoszenia 7-osobowych pontonów. Po krótkim odpoczynku ponownie wsiedliśmy do pontonów i znów mogliśmy zachwycać się pięknymi widokami malowniczej doliny Nysy Kłodzkiej, przecinającej pasmo Gór Bardzkich, których zapewne nie doznalibyśmy, jadąc rowerem lub idąc pieszo.

DSC_1161
DSC_1117
DSC_1080
DSC_1030

Na przystani czekała na nas wspaniała uczta, przygotowana przez członkinię naszego stowarzyszenia Ilonę Golec. Był grillowany karczek, krupnioki z serem oraz udka drobiowe. Największym jednak powodzeniem cieszyły się pierogi ulepione przez teściową naszej koleżanki.

Wiosną planujemy ponownie wybrać do Barda. Popłyniecie z nami?

Ryszard Mulek

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • SZLIF

  „Szlif”; Jest dla nich nadzieja!
  Powszechnie uważa się, że współczesną młodzież obchodzi tylko czubek własnego nosa. Całymi dniami wpatrzeni w smartfony, nie robią nic produktywnego. Nie mają wyrobionych poglądów, nie interesują się wydarzeniami na świecie czy w swojej ojczyźnie, a co dopiero w lokalnej społeczności.
  Na szczęście w jednym z wrocławskich liceów, a konkretnie w Ogólnokształcącym nr XIII im. Aleksandra Fredry, działa grupa uczniów, która jest idealnym zaprzeczeniem tego stereotypu. Ci młodzi adepci sztuki dziennikarskiej co miesiąc wydają kolejny numer gazety „Szlif”, która istnieje nieprzerwanie od 2002 roku. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM