DZIEŃ DZIENNIKARZY SPORTOWYCH

| 4 Lip 2016  20:49 | Jeden komentarz

DZIEN

2 lipca po raz 22. obchodzony był na całym świecie Dzień Dziennikarza Sportowego. Życzenia całemu środowisku złożyli minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. 2 lipca na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziennikarza Sportowego. Święto ustanowiono na kongresie Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS) w Manchesterze w 1994 roku, aby w ten sposób upamiętnić powstanie tej organizacji, co miało miejsce podczas Igrzysk VIII Olimpiady w Paryżu w 1924 roku. Dziś AIPS jest jedyną organizacją dziennikarzy sportowych uznawaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Zrzesza w 160 krajach ponad 35 tysięczną rzeszę dziennikarzy w relacjonujących wydarzenia sportowe w prasie, radiu, telewizji i mediach elektronicznych oraz fotoreporterów.

„2 lipca święto obchodzą ci, dzięki którym sport i świat sportowców staje się bliższy kibicom. Sport to rywalizacja, walka o zwycięstwa, łzy wzruszenia, duma, silne emocje. Nic tak nie jednoczy ludzi jak sukces sportowca, nic tak mocno nie wzrusza jak widok walczącego rodaka z orzełkiem na piersi. To ich triumfy są doskonałym fundamentem budowy naszej wspólnoty i lekcji patriotyzmu, a dziennikarze sportowi codziennie swoją rzetelną pracą pokazują nam piękno współzawodnictwa” – napisał w liście do dziennikarzy sportowych szef resortu sportu i turystyki.

Minister Bańka wyraził przekonanie, że zawód dziennikarza sportowego nie może być uprawiany przez każdego. Według niego „dziennikarzem sportowym trzeba się urodzić, trzeba podchodzić profesjonalnie i z wielkim sercem do pracy, trzeba po prostu kochać sport”. Życzył im sukcesów zawodowych i niegasnącej pasji sportowej.

„Cieszymy się, że żurnaliści dzielą z nami troskę o wysoki poziom występów biało-czerwonych na kolejnych igrzyskach olimpijskich. Wierzymy, że tak jak my chcą być z naszymi reprezentantami na dobre i na złe. Tego między innymi oczekujemy od dziennikarzy niemal w przededniu rozpoczynających już za miesiąc w Rio de Janeiro Igrzysk XXXI Olimpiady” – napisał w posłaniu do dziennikarzy prezes Kraśnicki.

Korzystając z okazji, złożył im życzenia długich jeszcze lat aktywnej pracy zawodowej, pełni zdrowia i wielu sukcesów w życiu prywatnym. „Szczególnie nisko kłaniam się Nestorom Waszego środowiska oraz wciąż jeszcze nielicznym Paniom, które postanowiły także z wielka pasją i zaangażowaniem poświęcić się temu niełatwemu zawodowi” – dodał szef PKOl.

Kraśnicki wyraził przekonanie, że PKOl będzie postrzegany przez dziennikarzy nie tylko jako ta organizacja, która odpowiada za logistykę olimpijską, ale także jako podmiot przejawiający na co dzień dużą aktywność w takich dziedzinach, jak edukacja olimpijska, opieka nad uczestnikami igrzysk, propagowanie zasad fair play oraz działania na rzecz bliskich kontaktów sportu z kulturą i sztuką i aktywizacją środowiska zawodniczego.

 

DZIEN2
—-

Komentarze

Jeden komentarz do “DZIEŃ DZIENNIKARZY SPORTOWYCH”

 1. wojciech
  niedziela, 10 - Lip - 2016, godz. 03:33

  Dużo Pomyślności i Wszelkiego Dobra Zdrowotnego
  dla Koleżanek i Kolegów – dziennikarzy sportowych i oczywiście dla naszego Szefa – Jurka Jakobschego. Mam nadzieję, że się wkrótce zobaczymy na corocznym Spotkaniu Klubu Dziennikarzy Sportowych.
  Wojciech Grabowski (Klub Dziennikarzy Sportowych – leg.nr 015), rownież: przewodniczący Naczelnego Sądu Dziennikarskiego SDRP.

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • Dziennikarz Olsztyński 3/2019

 • SZLIF

  „SZLIF”: Młodzieżowy punkt widzenia
  W najnowszym numerze „Szlifu” młodzi dziennikarze kolejny raz udowodnili, że inspiracje do swoich artykułów czerpią z otaczającej ich codzienności. Nie dziwi więc to, że w czerwcowej odsłonie gazety możemy przeczytać o atrakcjach Wrocławia, powracającej modzie na różne rzeczy czy o sztuce tatuażu i nowych technologiach, wypierających stare formy komunikacji. Każdy znajdzie coś dla siebie!
  Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • ARCHIWUM