Doniesienia policjantów na dziennikarza do prokuratury

| 22 Lis 2017  16:13 | Brak komentarzy

Wojciechowi Bojanowskiemu z TVN grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. To efekt doniesienia policyjnych związkowców z Wrocławia (dolnośląski NSZZ Policjantów), którzy zarzucają mu rozpowszechnienie informacji z prokuratorskiego dochodzenia dotyczącego śmierci Igora Stachowiaka. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów.


Bojanowski w reportażu „Śmierć na komisariacie” ujawnił, że na policyjnym komisariacie Wrocław Stare Miasto dręczono i doprowadzono do śmierci zatrzymanego 25-latka, a potem przez rok ukrywano tę zbrodnię przed opinią publiczną. Igor Stachowiak był skuty kajdankami i torturowany w toalecie za pomocą paralizatora. Po materiałach Bojanowskiego w „Faktach” TVN i „Superwizjerze” rozpoczęto śledztwo prokuratorskie, a policja zaczęła inaczej reagować na przypadki niezgodnego z prawem postępowania wobec zatrzymanych.

Piotr Malon, szef policyjnego Związku na Dolnym Śląsku, w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przekonuje: – Publikując nagrania, dokonano linczu na policjantach. To wywołało falę hejtu. Ferowanie wyroków na tym etapie było nieuczciwe – wyjaśnia. Malon dodaje, przyznaje, że policjanci, którzy przeprowadzili feralną interwencję, byli członkami związku i zwrócili się o pomoc.

Rafał Jankowski, przewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów przyznaje na łamach „RZ”, że gdyby nie dziennikarze, to wiele nadużyć nigdy nie wyszłoby na jaw. Dodaje jednak: Członkowie związku płacą składki, nie można odmówić im pomocy.
Po doniesieniu związkowców sąd na wniosek prokuratury zdjął z Bojanowskiego klauzulę tajemnicy dziennikarskiej. Dziennikarz oświadczył, że nie wyda swoich informatorów, a na decyzję sądu złożył zażalenie.

Źródło: Onet

Komentarze

Pozostaw komentarz:

 • POLECAMY

 • SZLIF

  „Szlif”; Jest dla nich nadzieja!
  Powszechnie uważa się, że współczesną młodzież obchodzi tylko czubek własnego nosa. Całymi dniami wpatrzeni w smartfony, nie robią nic produktywnego. Nie mają wyrobionych poglądów, nie interesują się wydarzeniami na świecie czy w swojej ojczyźnie, a co dopiero w lokalnej społeczności.
  Na szczęście w jednym z wrocławskich liceów, a konkretnie w Ogólnokształcącym nr XIII im. Aleksandra Fredry, działa grupa uczniów, która jest idealnym zaprzeczeniem tego stereotypu. Ci młodzi adepci sztuki dziennikarskiej co miesiąc wydają kolejny numer gazety „Szlif”, która istnieje nieprzerwanie od 2002 roku. Czytaj więcej...
 • ***

  witryna4
  To miejsce przeznaczamy na wspomnienia dziennikarzy. W ten sposób staramy się ocalić od zapomnienia to, co minęło...

  Przejdź do Witryny Dziennikarskich Wspomnień

  ***

 • PARTNERZY

  infor_logo


 • FACEBOOK

 • Międzynarodowa Legitymacja Dziennikarska

  legitymacja Członkowie naszego stowarzyszenia mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie (International Press Card) Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy FIJ (IFJ), z siedzibą w Brukseli.
 • Menu

 • Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy


  Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją członkowską Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.
 • Tagi

 • ARCHIWUM